پایه سینی کابل

پایه سینی کابل : پایه سینی کابل از اتصالات و اجزای سینی کابل برای نگهداری سینی کابل مورد استفاده قرار می گیرد. #سینی_کابل ها سبک جدیدی از سیم کشی تاسیسات برقی در ساختمان ها را ارائه می دهند. #پایه_سینی_کابل برای نگهداری از این تجهیزات در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. به کمک سینی کابل ها در تکمیل برق کشی ساختمان ها، نصب و تعویض سیستم سیم کشی های برق به راحتی انجام می شود و در صورت بروز مشکل یا نقصی، به آسانی می توان برای عیب یابی و تعمیرات لازم اقدام کرد. از سینی های کابل بیشتر در ساختمان های بزرگ استقبال می شود. برای حفاظت از مسیر سیم کشی و کابل ها درون سینی کابل، به پایه سینی کابل احتیاج پیدا می کنیم. #پایه_سینی_کابل در سایز ها و وزن های مختلف با توجه به نوع کابری و نیاز پروژه در بازار موجود هستند. در واقع کاربرد سینی های کابل در جایی توجیه پذیر است که با بیشمار سیم برق مواجه هستیم و با کمک سینی کابل از بی نظمی و برهم خوردن نظم کابل های برق استفاده می کنیم که در ادامه ان نیاز به پایه نگهدارنده سینی کابل حس می شود.

از طرفی سینی های کابل وزن بالایی دارند و برای استفاده از ان ها در محیط ها و مکان های خاص از ساختمان، باید از آویز سقفی استفاده کنیم. برای آویزان کردن سینی کابل از سقف هم به پایه ساپورت سینی کابل احتیاج است تا وظیف حفاظت از سینی کابل به درستی انجام شود. وظیف ای که برای #پایه_سینی_کابل می توانیم متصور شویم، نگهداری از سینی کابل در ارتفاعات نیز می تواند باشد و خوشبختانه با توجه به انواع سینی کابل می توان در هر جای ساختمان از آن ها کمک گرفت. سینی کابل علاوه بر مرتب سازی سیم ها و کابل های برق، با کمک پایه سینی کابل، می توانند برای مدت طولانی از سیم ها محافظت کنند.

انواع پایه سینی کابل

  • پایه نگهدارنده سینی کابل دیواری
  • پایه نگهدارنده سینی کابل U شکل با آویز راد
  • پایه نگهدارنده سینی کابل U شکل با آویز پروفیل
  • پایه نگهدارنده سینی کابل L شکل
  • پایه نگهدارنده سینی کابل چند طبقه ای
  • پایه نگهدارنده سینی کابل زمینی

پایه سینی کابل دیواری

#پایه_سینی_کابل_دیواری ، از انواع پایه سینی کابل می توان به پایه سینی کابل دیواری اشاره کرد. پایه سینی کابل دیورای T شکل است. کاربر پایه سینی کابل دیواری زمانی است که مامور تاسیسات برقی ساختمان مجبور است کابل کشی را در نزدیکی دیوار انجام دهد. در این مورد برای نگهداری سینی کابل از پایه نگهدارنده سینی کابل دیواری استفاده می شود. پایه سینی کابل دیواری از یک سمت به دیوار پیچ و مهره می شود و سینی کابل روی آن قرار می گیرد.

پایه سینی کابل U شکل با آویز راد

پایه سینی کابل U شکل با آویز راد: در شرایطی که سیستم کابل کشی در ساختمان ها از دیوار فاصله داشته باشد، برای نگهداری از سینی کابل، باید از #پایه_سینی_کابل U شکل با آویز راد استفاده شود. پایه سینی کابل U شکل با دو عدد پیچ به سقف وصل می شود. نصب پایه سینی کابل U شکل با آویز راد یه این شکل است که ابتدا پیچ ها را در ابعاد دلخواه می بریم و با کمک انکر بولت به سقف وصل می نماییم. در قدم بعدی به کمک واشر و مهره پایه های سینی  کابل را به نصب کرده و سینی کابل را روی آن ها می گذاریم. اما قابل ذکر است که پایه سینی کابل U شکل تحمل وزن های بالا را ندارد و برای کابل هایی با مقاطع کوچک قابل استفاده می باشد.

پایه سینی کابل U شکل با آویز پروفیل

پایه سینی کابل U شکل با آویز پروفیل: استفاده از پایه سینی کابل U شکل با آویز پروفیل زمانی است که مقاطع سیم ها و کابل هایی که روی سینی کابل هستند، بزرگ است پس برای نگهداری از آن ها به  #پایه_سینی_کابل U شکل با آویز پروفیل احتیاج داریم. این نوع از پایه سینی کابل توسط پروفیل های فولادی و پایه های مخصوص به سقف اتصال می یابند. استفاده از پایه های فولادی به این دلیل است که پایه های فولادی نسبت به پیچ های متری، تحمل وزن های بالا را دارند.

پایه نگهدارنده سینی کابل L شکل

پایه نگهدارنده سینی کابل L شکل: در ساختار پایه نگهدارنده سینی کابل L شکل از پروفیل ها استفاده می شود، بنابراین برای وزن های بالا گزینه مناسبی هستند. لازم ذکر است که پایه نگهدارنده سینی کابل L شکل به دو صورت دیواری و سقفی در بازار وجود دارند. پایه نگهدارنده سینی کابل L شکل معمولا از دو قطعه تشکیل می شود که قطعه اول، ورقی است که پروفیل عمودی را به سقف نصب می کند و قطعه دوم قسمتی است که وظیفه نگهداری سینی کابل را دارد.

پایه نگهدارنده سینی کابل چند طبقه ای

#پایه_نگهدارنده_سینی_کابل چند طبقه ای: فلسفه وجودی پایه نگهدارنده سینی کابل چند طبقه ای این است که وقتی حجم سیم هایی که در یک مسیر عبور می کنند زیاد است و امکان استفده از کابل هایی با عرض زیاد را نداریم، باید از پایه نگهدارنده سینی کابل چند طبقه ای استفاده کنیم که سیم ها و کابل ها در چند طبقه تقسیم شوند. به طور معمول پایه نگهدارنده سینی کابل چند طبقه ای ارتفاع و تحمل مناسبی دارد. پایه های سینی کابل که در هر طبقه وجود دارند با توجه به نوع نیاز می توانند از هر نوع پایه سینی کابل متفاوتی باشند.

پایه نگهدارنده سینی کابل زمینی

پایه نگهدارنده سینی کابل زمینی: برای بستن تاسیسات برقی ساختمان ها فقط از دیوار یا سقف استفاده نمی کنیم و در جایی که نیاز باشد، از زمین نیز کمک می گیریم. #پایه_سینی_کابل_زمینی برای نگهداری و ثابت ماندن سینی کابل زمینی مورد استفاده قرار می گیرد. پایه نگهدارنده سینی کابل زمینی طوری ساخته می شود که از ورود مایعاتی نظیر آب به درون سیم کشی جلوگیری کند. #پایه_نگهدارنده_سینی_کابل زمینی نیز در زیر سینی کابل برای حائل شدن بین سینی کابل و زمین مورد استفاده است.

ویژگی های پایه سینی کابل

#پایه_های_سینی_کابل را معمولا از جنس فولاد می سازند تا تحمل وزن سینی کابل و سیم و کابل های روی آن را داشته باشد. از طرفی با قرارگیری پایه سینی کابل در مجاورت هوا و رطوبت، با روش گالوانیزاسیون، پوششی روی فلز قرار می گیرد که در نتیجه آن در کنار تحمل بالای پایه سینی کابل، از نفوذ رطوبت به آن جلو گیری می کنیم.

قیمت سینی کابل

پایه های سینی کابل از لوازم جانبی برای نصب سینی کابل هستند. درواقع باید در ابتدا با توجه به نوع پروژه و تاسیسات برقی ساختمان برای #خرید_سینی_کابل اقدام کنیم و سپس با توجه به نوع سینی کابل و نصب آن، برای خرید پایه سینی کابل فکری بکنیم. #قیمت_سینی_کابل با توجه به سایز و حجم پروژه متغیر است. توصیه می کنیم که ابتدا با ارتباط با کارشناسان ما در وب سایت ایکس، اطلاعات لازم را دریافت کرده و سپس برای #خرید_سینی_کابل اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *