سینی کابل رنگی

سینی کابل رنگی : استفاده از سینی کابل رنگی برای انتقال کابل های برق و محافظت از سیم های برق رایج است. از سینی کابل رنگی روی دیوار، سقف یا زیر زمین می توان استفاده کرد. سینی کابل های معمولا از جنس استیل، پلاستیک و یا آهن رنگ شده هستند که به آن سینی کابل رنگی می گوئیم. سینی کابل رنگی از مهم ترین قطعات برای تاسیسات الکتریکی می باشد که برای کابل کشی در ساختمان های اداری، تجاری و مجتمع های بزرگ کاربرد دارد. البته با توجه به مزیت های فوق العاده ای که برای سینی کابل رنگی ذکر می شود، استفاده از آن در ساختمان هایی با سیستم برق کشی متوسط نیز مورد استقبال است. سینی کابل رنگی از ویژگی های بی نظیری مانند پوشش با غلظت بالا، مقاومت بالا در برابر رطوبت، اشعه uv و حرارت برخوردار است. #خرید_ سینی_کابل در مقایسه با سایر انواع روش های سیم و کابل کشی در مجتمع ها، هزینه کمتری دارد و همین مسئله باعث گسترش استفاده از سینی کابل و خرید سینی کابل شده است.

سینی کابل چیست ؟

سینی کابل از ابزارهای برق کشی در ساختمان هاست که می توان آن را از ملزومات مدرن دانست. از سینی کابل برای انتقال سیم ها و کابل های جریان برق کمک می گیرند. خرید سینی کابل باید با توجه به محیط و شرایط محیطی پروژه مانند محیط مرطوب، در معرض آفتاب یا محیط اسیدی باشد. #خرید_ سینی_کابل با نظم بخشیدن، آسان سازی کابل کشی در ساختمان ها و هزینه کمتر به نسبت سایر روش ها با استقبال زیادی روبروست.

انواع سینی کابل بر اساس پوشش سینی کابل

سینی کابل گالوانیزه فابریک :  سینی کابل گالوانیزه فایریک با پوشش گالوانیزه، برای استفاده در سوله ها یا محیط های مسقف گزینه مناسبی هستند.

سینی کابل آبکاری گرم : جنس سینی کابل آبکاری گرم از گالوانیزه بوده و با اعمال آبکاری گرم، خاصیت ضد زنگ بودن را پیدا می کند. به همین دلیل سینی کابل آبکاری گرم برای محیط های اسیدی یا مرطوب گزینه خوبی است.

سینی کابل رنگی : سینی کابل رنگی با سیستم الکترو استاتیک رنگ آمیزی می شود. پوشش سینی کابل رنگی باعث مقاومت بالای سینی کابل رنگی در برابر حرارت، رطوبت و اشعه های خورشید می شود.

ویژگی سینی کابل رنگی

از ویژگی های سینی کابل رنگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سینی کابل رنگی در برابر ضربات مقاوم است

سینی کابل رنگی تحمل وزن های بالا را دارد

سینی کابل رنگی در برابر حرارت و نور خورشید مقاوم است

سینی کابل رنگی با دارا بودن ویژگی مقاوم بودن در برابر رطوبت برای آب و هوای مرطوب کاربرد دارد

سینی کابل رنگی با دارا بودن لبه نرم، آسیبی به سیم و کابل های برق وارد نمی کند.

سینی کابل رنگی قابلیت اشتعال ندارد

در تولید سینی کابل رنگی از استیل یا آلومینیوم استفاده می شود که در برابر اسید و مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند

راهنمای خرید اینترنتی سینی کابل رنگی

برای خرید اینترنتی سینی کابل بهتر است ابتدا  با طراح یا معمار خود صحبت کنید و با توجه به شرایط محیطی پروژه، حجم پروژه و سایر ملزومات، برای خرید سینی کابل اقدام کنید.  در خرید اینترنتی سینی کابل می توانید محصولات خود را آماده در محل انجام پروژی در نظر بگیرید.

قیمت سینی کابل رنگی

قیمت سینی کابل متفاوت است و با توجه به جنس سینی کابل، پوشش سینی کابل و کارکرد سینی کابل قیمت های مختلفی دارد. هنگام خرید سینی کابل آنلاین باید به این مسائل توجه کنید. برای خرید سینی کابل، قیمت سینی کابل به اندازه پروژه و مقدار مورد نیاز سینی کابل نیز بسنگی دارد. نکته مهم درباره قیمت سینی کابل این است که در صورت خرید سینی کابل از تولید کننده، هزینه ها و قیمت های سینی کابل کاهش خوهد داشت.

کاربرد سینی کابل رنگی

از سینی کابل رنگی برای انتقال و هدایت سیم ها و کابل های برق استفاده می کنند. در ساختمان سازی، استفاده از سینی کابل رنگی باعث نظم بخشیدن به سیستم برق کشی می شود. با توجه به ساختار سینی کابل رنگی که در برابر رطوبت، نور خورشید، اسید و مواد شیمیایی، ضربات و .. مقاوم است، گزینه خوبی برای استفاده در محل های مهم عبور برق، مناطق با آب و هوای مرطوب، در معرض نور خورشید یا مواد شیمیایی است.

تولید سینی کابل رنگی

برای تولید سینی کابل رنگی ابتدا باید ورق های آهنی گالوانیزه را طبق ابعاد مورد نیاز برای سینی کابل رنگی برش بزنند. سپس عملیات های سوراخکاری و خمکاری روی آن انجام شود. در مرحله بعد روی سینی کابل رنگی رنگ پودری استاتیک می پاشند. در آخر برای تولید  سینی کابل رنگی آن را درون کوره قرار می دهند و رنگ سینی کابل رنگی پخته می شود.

انواع سینی کابل بر اساس جنس سینی کابل

سینی های کابل با توجه به جنس مواد اولیه شان خاصیت و ویژگی هایی دارند که در محیط های مختلفی می توان از آن های استفاده کرد.

سینی کابل استیل ضد زنگ: سینی کابل استیل ضد زنگ در برابر رطوبت، خمیدگی و دمای بالا مقاوم است. این نوع سینی کابل با توجه به جنس آن که از استیل می باشد می تواند در مناطق اسیدی استفاده شود. بنابراین برای برق کشی در محیط های اسیدی خرید سینی کابل استیل ضد زنگ بهترین انتخاب است.

سینی کابل پی وی سی: با توجه به جنس این سینی کابل، در برابر نور خورشید مقاوم است و عمر بالایی دارد. سینی کابل پی وی سی نارسانا بوده و در برابر جوندگی موش نیز مقاوم است.

سینی کابل آلومینیومی: سینی کابل آلومینیومی در برابر خوردگی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. وزن سینی کابل آلومینیومی با توجه به اینکه از جنس آلومینیوم تولید می شود بسیار سبک است. سینی کابل آلومینیومی به دلیل اینکه رسانای جریان برق نیست، امکان برق گرفتگی را به صفر می رساند. استفاده و خرید سینی کابل آلومینیومی  برای محیط هایی که امکان برق گرفتگی وجود دارد، توصیه می شود.

انواع سینی کابل بر اساس کارایی

سینی های کابل بر اساس کارایی  که دارند در ۶ دسته جای می گیرند:

سینی کابل نردبانی

سینی کابل ساده (غیر مشبک)

سینی کابل مشبک (مشبک یا پانچ شده)

سینی کابل تک ریلی

سینی کابل توری

سینی کابل کانالی

نکات مهم در نحوه اجرای سینی کابل

قبل از اجرای سینی کابل، مهم ترین مرحله خرید سینی کابل است که باید با مشورت پیمانکار انجام شود.

بازرسی ها باید توسط پیمانکار برق، بازرس کنترل کیفیت برق و نماینده شرکت مطابق با برنامه آزمون بازرسی و برنامه آزمایش (ITP) انجام شود.

سینی ها و روکش های کابل برای کابل های برق و ابزار دقیق باید از تطبیق فولاد کربن گالوانیزه گرم با مشخصات مورد نیاز پروژه ساخته شوند.

نصب سینی کابل باید از نوع خود پشتیبانی با فلنج پهن (مطابق با سطح مقطع کابل باشد.

نصب سینی کابل ترجیحاً باید در ساختمان ها یا سازه های عملیاتی نصب شود. سینی باید تا آنجا که ممکن است زیر کف و راهروها کار کند. سینی های کابل فقط در موارد خاص باید به صورت عمودی یا لبه ای نصب شوند. در سینی های کابل عمودی و در سینی های کابل لبه دار  افقی، هر کابل باید با نوارهای فولاد ضد زنگ عرض ۲۰ میلی متر (دو در هر متر) ثابت شود. در سینی های افقی کابل، کابل های تخت گذاشته شده به صورت گروهی ثابت می شوند (برای هر دو یا سه متر یک اتصال). در قفسه های لوله، سینی کابل باید در بالاترین سطح (سطح) کار کند.

سینی های کابل باید بر روی اشکال استاندارد فولادی، جوش داده شده به سازه های فولادی یا بر روی سازه های بتونی با رولپلاک های خود حفاری ثابت شوند. فاصله بین نقاط ثابت کننده و فاصله پشتیبانی سینی کابل باید برای سینی نوع نردبان حداکثر سه متر و برای سینی سوراخ دار حداکثر دو متر باشد تا از فشار در سینی های کابل جلوگیری شود.

نصب سینی کابل باید برای حمل بار ۱۰۰ کیلوگرم در متر طراحی شود. تمام سینی های کابل باید از نوع سوراخ دار یا نردبان باشند تا از احتباس آب جلوگیری کرده و کابل ها را ببندید.

سینی های کابل باید با روکش هایی تهیه شوند که در طی کارکرد عادی یا دوره های نگهداری، احتمال آسیب مکانیکی زیاد باشد. سینی کابل رنگی از پوشش هایی استفاده می کند که در برابر ضربه آسیب نمی بیند. لذا خرید سینی کابل در این محیط ها باید از پوشش رنگی استفاده کند.

تعداد کابلهای تک یا چندرسانا که در سینی های کابل دارای ۱۱ کیلوولت، ۶٫۶ کیلوولت، ۱ کیلوولت یا کمتر هستند باید شامل ۲۰٪ فضای اضافی برای گسترش آینده باشد.

مزایای استفاده از سینی کابل

از مهم ترین مزایا استفاده از سینی کابل در برق کشی ساختمان،هزینه پایین تر آن در مقایسه با سایر انواع روش های برق کشی است.

با استفاده از سینی کابل، امکان نغییر کابل های به راحتی فراهم است.

در صورت وجود مشکل یا نقص در هر قسمتی از سیم های کابل، به راحتی می توان محل نقص را باز کرد و مشکل را رفع کرد.

نظم بخشیدن به سیستم برق کشی ساختمان از مهم ترین مزیت های استفاده از سینی های کابل در ساختما ن ها و مجتمع های بزرگ است.

سینی های کابل در ساختمان ها و کابل کشی، ایمنی را فراهم می کنند.

از سینی های کابل در قسمت های صعب العبور ساختمان نیز می توان استفاده کرد.

سینی کابل انواع و اقسام مختلفی برای مکان های مختلف و با شرایط مختلف دارد که می توانید با توجه به شرایط محیطی برای خرید سینی کابل اقدام نمائید.

با توجه به به مزایایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، بسیاری از پیمانکاران و طراحان برای کاهش هزینه های برق کشی ساختمان به خرید سینی کابل روی می آورند. برای کم کردن هزینه های خرید سینی کابل، با #خرید_ سینی_کابل از تولید کننده به کمک جیب خود بیایید.

خرید سینی کابل برای سیم کشی در ساختمان های بزرگ،  مناطق دور از دسترس برای برق کشی و یا محیط های رطوبتی انتخاب مناسبی است. برای خرید اینترنتی سینی کابل تنها کافی است با کارشناسان ما در سایت معتبر سینی کابل پیشگام مشورت کنید، سپس با خرید سینی کابل از تولید کننده، هزینه های خود را مدیریت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *