سینی کابل صنعتی چیست و چه تفاوتی با سایر سینی کابل ها دارد؟

سینی کابل صنعتی چیست و چه تفاوتی با سایر سینی کابل ها دارد؟ سینی کابل صنعتی یکی از انواع تجهیزات مورد استفاده در صنعت است که وظیفه ایجاد کابل کشی و کابل کشی تأسیسات صنعتی را بر عهده دارد. به طور کلی ، این تجهیزات صنعتی به دلیل قابلیت ها و ویژگی های خاص خود ، به عنوان گزینه بسیار مناسبی برای لوله های فولادی مورد استفاده در صنعت شناخته می شوند. همانطور که می دانید کابلهای فشار قوی عمدتا در صنعت استفاده می شوند. بنابراین ، این کابل ها به سرعت گرم می شوند.

بنابراین اگر انتقال حرارت بین کابل و هوای محیط به خوبی انجام نشود ، احتمال آتش سوزی و آسیب دیدن کابل ها وجود دارد. در روش های قدیمی که عمدتا از لوله های فولادی استفاده می شد ، احتمال آتش سوزی بیشتر می شد زیرا اطراف کابل کاملاً توسط لوله پوشانده شده بود. اما امروزه استفاده از سینی های برقی فلزی آسیب کابل را به میزان قابل توجهی کاهش داده و عمر آنها را افزایش داده است.

ویژگی های استثنایی سینی کابل صنعتی

همانطور که می دانید ، اکثر تاسیسات الکتریکی صنعتی در محیط های بدون پوشش واقع شده اند. به همین دلیل در معرض رطوبت قرار دارند و بیشتر در معرض زنگ زدگی قرار می گیرند. از طرف دیگر ، کابل های مورد استفاده در این صنایع مقطع بزرگی دارند و بنابراین بسیار سنگین هستند. به طور کلی از ورق های فولادی برای تولید سینی کابل های صنعتی استفاده می شود.

این ورق ها بسیار محکم هستند و می توانند وزن کابل ها را تحمل کنند. علاوه بر این ، سطح این سینی ها با فلز روی پوشانده شده است تا مقاومت این دسته از تجهیزات صنعتی در برابر رطوبت افزایش یابد و بعداً به آن آسیب برساند. دهانه های نصب شده در پایین سینی کابل صنعتی ، گردش هوا در اطراف کابل ها را آسان کرده و گرما را به خوبی منتقل می کند.

مواد مورد استفاده در سینی کابل صنعتی

به طور کلی ، سینی های کابل مورد استفاده در صنعت از مواد مختلفی ساخته می شوند. این مواد شامل موارد زیر است:

فولاد

اگر در ساختار سینی کابل صنعتی از ورق های فولادی استفاده شود ، این سینی کابل مقاومت قابل توجهی خواهد داشت. اما فقط ورق فولاد مقاومت کمی در برابر رطوبت نشان می دهد و به سرعت زنگ می زند. به همین دلیل ، در بیشتر موارد ، سطح با فلز روی یا رنگ اپوکسی پوشانده می شود تا مقاومت آن در برابر رطوبت افزایش یابد.

فولاد ضد زنگ

ترکیب این فلز به گونه ای انتخاب می شود که سینی کابل صنعتی ساخته شده از آن علاوه بر مقاومت بالا ، دارای مقاومت در برابر خوردگی بسیار خوبی نیز باشد. به طور کلی ، فولاد ضد زنگ بسیار گرانتر از ورق های فولاد گالوانیزه است.

آلومینیوم

سایر مواد مورد استفاده برای ساخت سینی های کابل صنعتی شامل آلومینیوم است. مقاومت این ماده از فولاد کمتر است. اما به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و وزن کم از آن در ساختار سینی کابل استفاده می شود.

انواع سینی کابل صنعتی

نردبان کابل

این نوع سینی کابل به صورت پله ای تولید می شود. فاصله بین هر مرحله از این سینی کابل باعث جریان مطلوب تری در کابل ها می شود. بعلاوه وجود این نردبان ها باعث می شود که کابل ها از هر نقطه دلخواه به نردبان کابل وارد شوند یا از آن خارج شوند. به طور کلی ، فاصله بین پله های نردبان کابل حدود ۲۵ سانتی متر است.

ترانکینگ

این نوع سینی کابل صنعتی عمدتا برای محافظت از کابل های مخابراتی استفاده می شود. از آنجا که اطراف این سینی کابل کاملاً پوشانده شده است ، احتمال ایجاد صدای الکتریکی بر روی کابل های مخابراتی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. از آنجا که اطراف این سینی کابل کاملاً پوشیده شده است ، در صورت ورود مقداری آب رطوبت از بین نمی رود.

سینی کابل سبدی یا مشبک

به طور کلی این نوع سینی کابل های صنعتی بیشتر برای عبور کابل های کوچک استفاده می شود. از نظر جریان هوا ، این نوع سینی های کابل به عنوان نردبان کابل عمل می کنند.

اتصالات سینی کابل صنعتی

به طور کلی ، برای اتصال قسمتهای مختلف تاسیسات الکتریکی صنعتی ، باید مسیرهای مختلفی طی شود. هر یک از این مسیرها چندین پیچ و خم دارد. به همین دلیل ، از چندین اتصال برای تسهیل سینی کابل در این مسیرها استفاده می شود. اتصالات سینی های کابل صنعتی شامل موارد زیر است:

زانویی ۴۵ و ۹۰ درجه به صورت افقی

۹۰ درجه زانویی داخلی و خارجی عمودی

زانویی قابل تنظیم

تحولات

سه راهی و چهار راهی

ساپورت دیواری و سقفی

نحوه ساخت سینی برق صنعتی

ورق مورد نیاز را تهیه کنید

در اصل ، برای ساخت سینی های کابل صنعتی ، ابتدا باید ورق های فولادی با ضخامت مناسب گذاشته شود. به طور کلی ، ورق های مورد استفاده در ساخت این نوع تجهیزات صنعتی ، عمدتا از طریق فرآیند گالوانیزه سازی پوشش فلز روی ، روی سطح آنها قرار می گیرد.

حفاری و برش ورق های فولادی سیاه

پس از مشخص شدن ضخامت مناسب ورقهای فولادی ، زمان برش و سوراخکاری آنها فرا می رسد. به طور کلی ، ابعاد و ابعاد سینی کابل صنعتی از استانداردهای خاصی پیروی می کند. این سینی های کابل به طول ۲ تا ۳ متر بریده می شوند و سوراخ هایی برای اتصال راحت تر در آنها ایجاد می شود.

خم شدن ورق های فولادی

هنگامی که ورق های فولادی در اندازه ها و اندازه های خاصی بریده می شوند ، توسط تجهیزات خاصی خم می شوند. در مجموع ، ورقه های سینی کابل حاصل چهار چرخش و شش دور است.

توصیه می شود پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم برای خرید محصول مورد نظر خود ، با کارشناسان در زمینه خرید سینی کابل صنعتی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *