هر آنچه درباره سینی کابل گالوانیزه سرد باید بدانید

در ابتدا بهتر است که بررسی کنیم که سینی کابل چیست؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم، برای انتقال و هدایت و محافظت از سیم و کابل برق و شبکه بر روی دیوارف سقف، زمین و زیر زمین از سینی کابل استفاده می گردد. سینی کابل ها بیشتر از فلز آهن با روکش گالوانیزه هستند البته جنس استیل و آهن رنگ شده و همچنین از جنس پلاستیک هم تولید می شود.
سینی کابل های از جنس گالوانیزه در دو نوع موجود هستند، سینی کابل گالوانیزه سرد و سینی کابل گالوانیزه گرم. در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل سینی کابل گالوانیزه سرد را مورد بررسی قرار دهیم. برای آشنایی با کاربرد این مدل سینی کابل در ادامه مطلب همراه ما باشید.

انواع مدل سینی کابل

به طور کلی سینی کابل ها در ۵ مدل تولید می گردد که شامل موارد زیر می باشد:

سینی کابل گالوانیزه سرد
سینی کابل گالوانیزه گرم
سینی کابل رنگی
سینی کابل استیل
سینی کابل پلاستیکی
لوازم جانبی سینی کابل
درب سینی کابل
رابط سینی کابل
زانویی سینی کابل
لدر کابل (نردبان کابل)
چهارراهی سینی کابل
سه راهی سینی کابل
ساپورت سینی کابل

 

سینی کابل گالوانیزه سرد چیست؟

این مدل سینی کابل از ورق فولادی گالوانیزه سرد تولید می شود که با توجه به جنس آن این مدل سینی کابل در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم می باشد و به همین دلیل برای محیط های شرجی بسیار مناسب است. سینی کابل گالوانیزه سرد برای انتقال کابل های برق می باشد و در سایز های مختلفی تولید می گردد. در واقع به صورت اتصالات عمودی و افقی تولید می شود.

نحوه استفاده و تولید سینی کابل گالوانیزه سرد

برای پانچ این مدل سینی کابل از دستگاه تمام اتوماتیک سی ان سی با عرض دو متر استفاده می شود و همین طور برای خم کاری سینی کابل از دستگاه نیمه اتوماتیک خم استفاده می شود. برای تولید سینی کابل از ورق های گالوانیزه سرد در ضخامت های ۰٫۸ میلی الی ۲٫۵ میلی متر استفاده می شود و در انواع پانچ دار و بدون پانچ تولید می گردد.
انواع سینی کابل گالوانیزه سرد
سینی کابل گالوانیزه سرد بدون پانچ
سینی کابل گالوانیزه سرد پنچ دار
سینی کابل گالوانیزه سرد چهار خم
سینی کابل گالوانیزه سرد شش خم
نحوه انتخاب سینی کابل گالوانیزه سرد


برای انتخاب بهتر سینی کابل گالوانیزه بهتر می باشد که حجم کلی کابل ها مشخص گردد. به طور مثال برای هفت عدد کابلی که قطر آن هر کدام ۲ سانتی متر است و در کنار هم در کف سینی قرار می گیردمی توانید از سینی کابل با عرض ۱۵ سانتی متر یا ۲۰ سانتی متر استفاده کنید.

سینی کابل گالوانیزه در عرض های ۵،۱۰،۱۵،۲۰،۲۵،۳۰،۴۰،۵۰،۶۰ سانتی متر و در ارتفاع های ۴،۵،۶،۸،۱۰،۱۵ سانت و در شاخه های ۲ و ۳ متری تولید می گردد. برای کاهش هزینه ها در سفارش سینی کابل درب دار، بهتر است که از ورق نازک تر از خود سینی استفاده کنید. توجه داشته باشید که استاندارد سینی تولید سینی کابل گالوانیزه سرد بر اساس استاندارد DIN EN 10327 می باشد.

آیتم هایی که باید در انتخاب سینی کابل گالوانیزه سرد در نظر بگیرید

عرض سینی کابل گالوانیزه به سانتیمتر یا میلیمتر
ارتفاع سینی کابل به سانتی متر یا میلیمتر
طول سینی کابل به متر
ضخامت ورق سینی کابل
ضخامت ورق درب سینی کابل
نوع پانچ دار یا بدون پانچ بودن سینی کابل
نوع گالوانیزه سرد یا گالوانیزه سرد
اتصالات سینی کابل گالوانیزه سرد

برای اتصالات سینی کابل گالوانیز به یکدیگر و سینی کشی کابل برق نیاز به اتصالات مختلفی می باشد. همچنین برای نصب سینی کابل گالوانیزه از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله این ابزار می توان سینی کابل را سقف یا دیوار نصب کرد.


از مهم ترین و پر کاربردترین اتصالات سینی کابل گالوانیزه سرد می توان به زانوی داخلی سینی، زانوی خارجی سینی، سه راهی سینی کابل، چهار راهی سینی، رابط سینی، تبدیل سینی کابل، تبدیل سینی به نردبان، پیچ و مهره کله قارچی اشاره داشت.

نحوه اتصال سینی کابل

برای اتصال بین دو سینی کابل با هم باید از رابط سینی کابل استفاده شود. همچنین برای تبدیل کردن یک مسیر در سینی کابل به دو مسیر از سه راهی سینی کابل استفاده می شود و برای تبدیل یک مسیر به سه مسیر نیز از چهار راهی سینی کابل استفاده می کنند. برای پوشش دادن بر روی سینی کابل هم از درب سینی کابل استفاده می گردد. برای نصب اجزای سینی کابل به همدیگر از پیچ کله قارچی به همراه مهره و واشر مخصوص سینی کابل استفاده می گردد. لازم است که بدانید برای تغییر مسیر در سینی کابل کشی از زانوی سینی کابل باید استفاده شود.

کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا به طور کامل سینی کابل گالوانیزه سرد را مورد بررسی قرار دهیم و تمام نکاتی که در این مدل سینی کابل موجود می باشد را بررسی کردیم. با خواندن این مقاله به طورکامل با سینی کابل گالوانیزه سرد آشنا خواهید شد و همچنین با توجه به نحوه انتخاب آن به درستی و راحتی می توانید سینی کابل مدنظر خود را انتخاب کنید. شرکت تولیدی سینی کابل پیشگام ارائه دهنده و تولید کننده انواع سینی کابل و اجزا سینی کابل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *