لوله فلکسیبل روکش دار

لوله فلکسیبل روکش دار یا لوله فلکسی یک نوع لوله خرطومی شکل فلزی و منعطف است که برای پوشش و محافظت از کابل های شبکه و برق استفاده می شود. در واقع از این مدل لوله ها برای محافظت از کابل ها در محیط های بیرونی و صنعتی استفاده می شود . در این مطلب قصد داریم تا لوله فلکسیبل روکش دار را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

انواع لوله فلکسی

لوله فلکسیبل روکش دار

از این مدل لوله ها به طور معمول برای محافظت از کابل ها در محیط های باز و مرطوب استفاده می گردد همچنین از کابل کشی برای نصب دوربین مدار بسته هم استفاده می شود. جنس روکش لوله های فلکسی از پی وی سی می باشد و قابلیت خود خاموش شونده دارند به همین دلیل هیچ نگرانی درباره آتش گرفتن کابل کشی دوربین مدار بسته نداشته باشید.

لوله فلکسیبل بدون روکش

این نوع لوله فلکسیبل روکش پلاستیکی پی وی سی ندارد به همین دلیل از این لوله در فضا های داخلی بیشتر استفاده می شود.

مصرف لوله فلکسی

این نوع لوله ها از ورق گالوانیزه تولید می گردد و توانایی تحمل فشار بالا را دارد. سایز های استاندارد لوله فلکسییل که همان قطر مقطع آن است به صورت استاندارد ۱۱، ۱۳، ۱۶، ۲۱، ۲۵، ۲۹، ۳۶، ۴۲، ۴۸ میلیمتر میباشد و میتوانید مطابق نیاز خود از آنها استفاده نمایید

طریقه اتصال لوله فلکسی

برای بستن لوله فلکسییل به دیوار از بست های مخصوص این کار استفاده میشود که بسته به لوله فلکسی مورد استفاده سایز های مختلفی دارد. پس باید مطابق سایز لوله فلکسی مورد استفاده بست همان سایز تهیه شود

 

نکات لوله فلکسیبل روکش دار

در واقع لوله خرطومی فلکسیبل در مدل های مختلف و گوناگونی وجود دارد که این مدل ها شامل موارد زیر می باشد:

  • لوله خرطومی فلکسیبل فلزی ساده
  • لوله خرطومی فلکسیبل فلزی مستحکم
  • لوله خرطومی فلکسیبل فلزی روکشدار
  • لوله خرطومی فلکسیبل پلاستیکی
  • لوله خرطومی فلکسیبل شیلددار
  • لوله خرطومی فلکسیبل شیلددار روکش دار
  •  لوله خرطومی فلکسیبل نسوز
  • گلند خرطومی تک پیچ و دوپیچ
  • لوله خرطومی فلکسیبل پلاستیکی

یکی از مدل های لوله فلکسیبل روکش دار می باشد که جنس آن از پلاستیک بوده و در تابلو برق ها جهت ارتباط بین سینی و درب تابلو برق برای سیم ها کاربرد دارد.

 

لوله خرطومی فلکسیبل فلزی ساده

لوله خرطومی فلکسیبل فلزی از جنس تمام فلز بوده و معمولا در لوله کشی های برق در داخل سوله ها استفاده می شود.

لوله خرطومی فلکسیبل فلزی مستحکم

این مدل لوله فلکسیبل روکش دار از جنس فلز فشرده ساخته شده و در سیم کشی دال سوله ها جاهایی که امکان زیر پا بودن خرطومی می باشد استفاده می شود.

لوله خرطومی فلکسیبل فلزی روکشدار

لوله فلکسیبل روکشدار از جنس فلز و روکش پلاستیک بوده و در سیم کشی محوطه استفاده می شود جهت محافظت در برابر نفوذ باران و رطوبت کاربرد دارد.

لوله خرطومی فلکسیبل نسوز

لوله خرطومی فلکسیبل نسوز از جنس فلز و روکش نسوز بوده جهت سیم کشی کنار کوره ها دارای دمای بالا.

لوله خرطومی فلکسیبل شیلددار روکش دار

این مدل لوله دارای جنس فلز و روکش شیلددار بوده و جهت سیم کشی مخابراتی در داخل فضای بسته استفاده می شود تا عایقی برای جلوگیری از نفوذ امواج مغناطیسی باشد.

لوله خرطومی تابلویی

این مدل لوله خرطومی دارای انعطاف بالا بوده و مقاوم در دمای ۸۰+تا۱۰- درجه سانتیگراد می باشد و دارای ضریب حفاظت محیطی IP55 می باشد مناسب برای استفاده در فضا های داخلی که درمقابل اشعه آفتاب قرار ندارند می باشد همانند تابلو برق، یخچال، تجهیزات پزشکی، جاروبرقی، سیم کشی و … کاربرد دارد به این لوله خرطومی ها لوله خرطومی نرم تابلویی و لوله خرطومی پلاستیکی صنعتی نیز می گویند.

لوله خرطومی شیاردار خودرویی نسوز 

لوله خرطومی شیاردار یا همان لوله خرطومی چاکدار بیشتر در خودروسازی و در کنار و روی موتور ماشین ها استفاده می شود و مقاومت دمایی آن ۱۵۰+تا۳۰-درجه سانتیگراد می باشد و در برابر مواد شیمیایی از قبیل بنزین،روغن،اسید سولفوریک ۲درصد و روغن هیدرولیک مقاومت دارد.لوله خرطومی شیاردار خودرویی دارای یک چاک سرتاسری برروی آن می باشد.

 

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم لوله فلکسیبل روکش دار را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم و انواع لوله فلکسی و خرطومی را بررسی کنیم. برای خرید انواع لوله فلکسیل و لوله خرطومی می توانید به سایت سینی کابل مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *