کاربرد سینی کابل چیست؟

محل کار، موسسات خدمات صنعتی و سایت‌‌های ساختمانی می‌توانند به اندازه کافی شلوغ شوند، مگر اینکه مجموعه سیم‌‌ها و کابل‌‌ها در جایی پنهان شوند. سینی کابل به عنوان بخشی از یک سیستم مدیریت کارآمد کابل، راه حلی هوشمند و ایمن برای جمع آوری کابل‌ها است. در واقع سینی کابل برای قسمت تاسیسات الکتریکی کاربرد ویژه ای دارد. در این مقاله قصد داریم اهمیت و کاربرد سینی کابل را مورد بررسی قرار دهیم در ادامه مطلب همراه ما باشید.

انواع سینی کابل

قبل از این که با کاربرد سینی کابل آشنا شوید بهتر است که با انواع سینی کابل آشنا شوید.

سینی کابل پی وی سی

این نوع سینی کابل به نام سینی کابل گالوانیزه گرم هم شناخته می شود و با توجه به خصوصیات ویژه ای که دارد در صنعت برق مورد استفاده است. این نوع سینی ضد زنگ می باشد و در مکان های مرطوب و اسیدی کاربرد دارد

سینی کابل گالوانیزه فابریک

مدل دیگر سینی کابل می باشد که به طور معمول در سوله ها، پارکینگ و فضای بسته کاربرد دارد

سینی کابل آبکاری گرم

مدل دیگر سینی کابل می باشد که در بیشتر مکان های رو باز و فضای باز کاربردی است.

اهمییت استفاده از سینی کابل

در واقع مدیریت کابل فقط به معنای مرتب کردن کابل ها نمی باشد و باعث نظم بخشیدن به محیط اداری و جلوگیری از شلوغی ذهنی است. با استفاده از سینی کابل به راحتی به این هدف خود خواهید رسید. در واقع سیم ها به دور از چشم افراد خواهد بود و همچنین افراد را از خطرات دور می کند.

 

اهمییت و کاربرد دیگر سینی کابل می توان به ایمنی در آتش اشاره کرد. به این صورت که اگر سیم‌‌های شل شده آسیب ببینند یا بیش از حد گرم شوند، آتش سوزی در محل کار با نیروی بیشتری گسترش پیدا می‌کند. اگر کابل‌‌ها به دلیل عدم مدیریت بهم پیچیده شوند، در صورت عدم کنترل و نگهداری، احتمال ایجاد جرقه و آتش سوزی بیشتر می‌شود. با توجه به دوام و مقاومت بالا سینی کابل گزینه مناسب برای پشتیبانی از سیم ها و کابل ها می باشد.

فواید سینی کابل

سینی کابل دارای فواید بسیاری است که باعث می گردد کاربرد سینی کابل بیشتر شود این فواید شامل موارد زیر می باشد:

 • عدم احتمال آسیب رسانی به کابل‌ها به دلیل لبه صاف
 • مقاومت بالا در برابربخار‌های اسیدی
 • مقاومت بالا در برابر ضربه
 • تنوع در قطعات و اتصالات
 • غیر قابل اشتعال بودن
 • وزن کم و سبک بودن
 • تنوع در اشکال
 • طول عمر بالا
 • قیمت پایین (تا ۶۰ درصد کمتر از دیگر سیستم‌های جمع آوری کابل)

جنس سینی کابل

به طور معمول سینی های کابل از فلزات مقاوم در برابر خوردگی ساخته میشوند، فلزاتی که کربن پایینتری دارند، مانند فولادهای ضد زنگ یا آلیاژهای الومینیوم یا فلزاتی که با پوشش هایی نظیر اپوکسی پوشانده شده اند ساخته میشود. مهم ترین جنس های سینی کابل که بسیار کاربردی می باشد شامل: فولاد، آلومینیوم و استیل می باشد. این جنس ها باعث کاربرد بالا سینی کابل می گردد.

اندازه های سینی کابل

سینی های کابل در اندازه های استاندارد تولید و در بازار به فروش میرسند که به شرح زیر هستند.

۱۰۰

۱۵۰

۲۰۰

۲۵۰

۳۰۰

۴۰۰

۵۰۰

۶۰۰

۷۰۰

۸۰۰

مهم ترین کاربرد سینی کابل

 • هدایت و عبور کابل های فیبر نوری
 • کابل کشی در خطوط برق با ولتاژ بالا
 • سیم کشی های ارتباطی، مخابراتی و شبکه
 • سیم کشی ها در بخش های حساس صنعتی

کلام آخر

در این مقاله به طور کامل کاربرد سینی کابل را بررسی کردیم و همچنین به طور خلاصه سینی کابل و فواید آن هم بیان کردیم. برای آشنایی بیشتر سینی کابل می توانید به مقاله بهترین سینی کابل کدام است؟ مراجعه کرده و به طور کامل با این ابزار کاربردی آشنا شوید. مجموعه سینی کابل پیشگام ارائه دهنده انواع مدل سینی کابل و لوله های فولادی و برق می باشد و با مراجعه به وبسایت می توانید محصولاتشان را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *