استاندارد نردبان کابل چیست؟

استاندارد نردبان کابل موضوع بسیار مهمی است که در سیستم های برق رسانی برای انتقال نیرو و کابل کشی از روش های متنوعی استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم تا درباره نردبان کابل به طور کامل صحبت کنیم و استاندارد های لازم نردبان کابل را بیان کنیم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

نردبان کابل چیست؟

در ابتدا قبل از این که درباره استاندارد نردبان کابل صحبت کنیم، بهتر است که خود نردبان کابل را تعریف کنیم. یکی از مهم ترین مساله ای که در هدایت و انتقال کابل های برقی، تولید حرارت بسیار زیاد است که باعث شده است تا این حرارت به عنوان یک معضل شناخته شود و به روکش های سیم آسیب بزند و این آسیب خطراتی به همراه دارد. یکی از تجهیزات کاربردی که برای جلوگیری از این اتفاق استفاده می شود، نردبان کابل است.

شکل ظاهری این ابزار به مانند نردبان است که پله های آن از میله های بسیار مقاوم تشکیل شده است. جالب است که بدانید این میله ها درون ریل های تعبیه شده است و بر روی جداره سازه قرار گرفته است. فاصله پله های این محصول ۲۵ سانتی متر است و سپس کابل های برق را می توان بر روی آن ها به وسیله بست هایی محکم کرد.

کاربرد نردبان کابل

این ابزار بیشتر در محیط های مورد استفاده قرار می گیرد که هوا در آنجا جریان داشته باشد. و سیم کابل کشی به صورت افقی و عمودی هدایت می شود. انواع کابل ها را با سایز های مختلف را می توان با استفاده از بست های چنگالی ریگلاژی بر روی نردبان نصب کرد. لازم است که بدانید این محصول در انواع مختلفی تولید می شود و نوع ورق به کار گرفته شده در محصول با توجه به محیط مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که نردبان کابل با سینی کابل متفاوت است سینی کابل دارای سطح کاملا مسطح و داشتن سوراخ هایی روی آن می باشد اما دو طرف لدر کابل برق باز است و پله ها وظیفه ی نگهداری کابل ها را دارند.

انواع استاندارد نردبان کابل

در مجتمع های مسکونی و تجاری با توجه به محیط از انواع مختلفی از استاندارد نردبان کابل استفاده می شود. مهم ترین متریالی که در این دسته بندی مهم است، جنس به کار رفته در نردبان کابل است.  بردنه این ابزار به دلیل مقاومت و افزایش طول عمر و تحمل وزن بالا از جنس فلز می باشد و با توجه به این که فلز در شرایط جوی مختلف دچار زنگ زدگی می شود، این محصول با روکشی از روی پوشانده می شود. این فرآیند گالوانیزه نام دارد.

نردبان کابل گالوانیزه سرد

به طور معمول محصولاتی از مقاومت بالا برخوردار هستند که در حوضچه روی مذاب غوطه ور شوند و حرارت ببیند در صورتی که نمونه گالوانیزه سرد از نمک روی برای روکش دار شدن لدر استفاده می شود که در مقابل خراشیدگی مقاومت پایینی دارد و ضعیف است.

نردبان گالوانیزه گرم

این مدل جزء بهترین و مقاوم ترین نمونه از لدر کابل می باشد. برای روکش کردن این محصول از روی مذاب استفاده می شود و ضخامت و مقاومت سازه با این فرآیند بسیار بالا می رود. این محصول در برابر نم و رطوبت، نوسانات دمایی و همچنین خراش مقاوم است و طول عمر بالایی هم دارد.

ویژگی های استاندارد نردبان کابل

لازم است که این نکته را بدانید برای صنایعی که تجهیزات سیم و کابل کشی از قبیل نردبان کابل را تولید می کنند با استاندارد های خاصی تعریف شده است تا محصولی با کیفیت و مناسب به دست مشتری برسد. این ویژگی ها شامل ابعاد و اندازه های استاندارد، فاصله استاندارد پله ها، متریال های مناسب، ضخامت مناسب و … می باشد. توجه داشته باشید که هر چه این ویژگی ها دقیق تر و اصولی تر در فرآیند تولید به کار گرفته شود، محصول نهایی با کیفیت و استاندارد بالاتری خواهد بود.

کلام آخر

شرکت سینی کابل پیشگام ارائه دهنده انواع سینی کابل و نردبان کابل می باشد که محصولات خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار می دهد. در این مقاله به طور کامل نردبان کابل و استاندارد نردبان کابل را مورد بررسی قرار دادیم و اکنون شما با این ابزار کاربردی آشنا هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *