سینی کابل سبدی

سینی کابل سبدی ( Wire Mesh Cable Tray ) : سینی کابل سبدی از تجهیزات برق کشی در ساختمان های می باشد که وظیفه کابل کشی به صورت منظم و مرتب را به عهده دارد. با استفاده از سینی کابل سبدی می توانیم از سیم های برق محافظت کرده و به صورت آراسته تر عملیات برق کشی را انجام دهیم. از سینی کابل به عنوان جایگزین سینی کابل نیز نام برده می شود که با توجه به نیاز نداشتن به لوازم جانبی هزینه کمتری نسبت به سینی های کابل دارند.

سینی کابل را با نام های دیگری مانند سینی کابل مش یا سینی مش کابل نیز می شناسند. امکان استفاده از سینی کابل سبدی به جای خرید سینی کابل برای نصب روی دیوار، سقف، کفپوش و … وجود دارد. با توجه به ساختار سینی کابل سبدی، استفاده از این تجهیزات در سیم کشی باعث تهویه به خوبی انجام می شود که مانع از به وجود آمدن خطرات ناشی از داغ شدن سیم های برق خواهد شد. برای خرید سینی کابل سبدی بهترین روش خرید از تولیدی سینی کابل می باشد تا  هزینه های شما کاهش یابد.

تولیدی سینی کابل

تولیدی های سینی کابل انواع سینی کابل را با پوشش های مختلف تولید می کنند. برای خرید سینی کابل از تولیدی های سینی کابل باید بدانید که به سینی کابل سقفی نیاز دارید یا دیواری. معمولا تعیین اندازه و نوع سینی کابل با پیمانکار و برق کار ساختمان می باشد. در هر صورت می توانید سینی های کابل مورد نیاز خود را از تولیدی سینی کابل پیشگام به نشانی اینترنتی http://www.sinicable-pishgam.ir خریداری کرده و در قیمت های خود صرفه جویی کنید.

سینی کابل سبدی جایگزینی برای سینی کابل

سینی های کابل نقش هادی سیم های برق و کابل ها در سیستم برق کشی مجتمع ها را دارد. سینی های کابل با امکان بررسی سیم های برق یا افزودن کابلی جدید به سیستم سیم کشی تحولی عظیم در نصب اتصالات برقی هستند. اما برای نصب سینی های کابل در ساختمان ها نیاز به لوازم جانبی زیادی دارید که همین موارد قیمت سینی کابل را برای استفاده در سازه ها بالا می برد. از این رو جایگزین سینی کابل که سینی کابل مش است، معرفی شد. برای نصب سینی کابل نیازی به تجهیزات متنوع نمی باشد.

انواع سینی کابل سبدی

سینی کابل مش

سینی کابل مش از جنس فولاد می باشد که پوشش روی آن گالوانیزه است. در ساخت سینی کابل مش از مفتول های استیل کمک می گیرند. سینی مش کابل مانند انواع سینی های کابل برای سیم کشی با تهویه مناسب در ساختمان ها کاربرد دارد. برای سفارش سینی کابل مش می توانید با ما در فروشگاه اینترنتی ایکس تماس بگیرید.

سینی کابل سبدی گالوانیزه

سبد های کابل گالوانیزه همان سبد کابل با پوشش گالوانیزه هستند که جنس آن ها از فولاد می باشد.  سینی کابل مش برای مصارف عمومی کاربرد دارند و قیمت آن ها به نسبت سایر انواع سینی کابل مش مناسب تر است. علاوه بر زیبایی که به واسطه پوشش گالوانیزه دارند، مقاومت این نوع سبد کابل بالاست.

سینی کابل سبدی رنگ شده

سینی کابل سبدی رنگ شده، سبد کابل از جنس فولاد می باشند که پوششی از رنگ الکترو استاتیک روی سطح خود دارند. این نوع سبد کابل مش از انواع محصولات با مقاومت بالا در صنایع برق می باشند.

سینی کابل سبد استیل

سینی کابل سبدی برای محیط های رطوبتی گزینه ایده عالی هستند. از این رو از این سبد کابل در صنایع غذایی استفاده می شود. جنس این نوع سبد کابل همانطور که از نامش پیداست از استیل می باشد که در مراحل آخر تولید با نیکل آبکاری می شود.

کاربرد سینی کابل سبدی چیست؟

کاربرد سینی کابل مش در سیم کشی

 • کارخانجات (نساجی، شیمیایی، فلزی، صنایع غذایی و…)
 • ساختمان های اداری
 • ساختمان های تجاری
 • ساختمان های مسکونی
 • برج ها
 • صنایع ریل و خطوط مترو
 • پالایشگاه ها و نیروگاه ها
 • و هر سازه ای که به سیستم هدایت سیم های برق نیاز دارد

می باشد. از این رو در استفاده از سینی های کابل هیچ محدودیتی نداریم. اما  تولیدکننده های سینی های کابل معتقدند که استفاده از این نوع تجهیزات در ساختمان های بلند و چندین طبقه صرفه اقتصادی دارد.

معیارهای مهم در خرید سینی کابل سبدی چیست؟

برای خرید سینی کابل سبدی در اجرا و نصب سینی کابل باید معیارهایی را درنظر بگیرید. توجه داشته باشید که اندازه این موارد با توجه به پروژه و. طبق نظر مسئول برق کشی ساختمان تعیین می شود. این موارد عبارتند از:

 • جنس مفتولی که سینی کابل مش از آن ساخته می شود (آهن، مفتول گالوانیزه و مفتول استنلس استیل)
 • عرض سینی کابل (W)
 • ارتفاع دیواره (H)
 • طول سینی کابل (L)
 • قطر مفتولی که سینی مش کابل با آن تهیه و تولید می شود(D)
 • نوع پوشش سینی کابل چگونه است (رنگ، گالوانیزه)

ویژگی های سینی کابل سبدی

 • قابلیت نصب سنی کابل سبدی در هر مکانی وجود دارد (روی دیوار، روی زمین و حتی زیر کفپوش)
 • در نصب سینی کابل سبدی یا سینی مش کابل به تجهیزات از پیش ساخته شد نداریم
 • با خم کردن مفتول ها می توان سینی کابل مش را در هر موقعیتی استفاده کرد
 • قیمت سینی کابل با توجه به عدم نیاز به لوازم جانبی مقرون به صرفه است

علت محبوبیت سینی کابل سبدی

اولین علت محبوبیت سینی کابل سبدی در میان سایر لوازم این چنینی این است که در ساخت و تولید سینی کابل سبدی از سیم های مفتول و فولاد کمتری استفاده می شود که این امر قیمت تمام شده سینی کابل را کاهش می دهد.

مورد بعدی که می توانیم به آن اشاره کنیم این مورد است که با توجه به زاویه پذیری بالای سینی کابل مش می توان از آن در شرایط گوناگون استفاده نمود. حتی این مورد از معایب سینی های کابل است که در محیط های زاویه دار نیاز به زانویی دارند.

قیمت سینی کابل سبدی

در باره قیمت سینی کابل مش باید بدانید که قیمت این محصول در رده سایر محصولاتی که همین کاربرد را دارند مناسب تر است.  از سینی کابل سبدی در انتقال سیم ها، هدایت کابل ها و منظم سازی سیستم برق رسانی استفاده می شود. برای خرید سینی کابل با قیمت مناسب بهترین کار خرید از تولیدی های سینی کابل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *