جایگزین سینی کابل چیست؟

جایگزین سینی کابل چیست ؟ همانطور که می دانید از سینی های کابل برای جمع کردن، هدایت و انتقال کابل های برق در ساختمان ها استفاده می شود. سینی های کابل به منظم شدن و ایجاد زیبایی ظاهری در اجرای برق کشی ساختمان کمک می کند. سینی کابل با همه ی مزیت هایی که درباره آن می دانیم، جایگزینی دارد. جایگزین سینی کابل سینی مش می باشد که به تجهیزات سینی کابل برای اجرای سیم کشی در مجتمع ها نمی باشد. در این مطلب درباره جایگزین سینی کابل ، سینی مش یا سبد کابل بیشتر صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

سینی مش یا سبد کابل (Wire Mesh Cable Tray)

سبد کابل یا سینی مش برا هدایت و انتقال کابل و سیم های در زیر سقف کاذب و زیر زمین مورد استفاده قرار می گیرد. سبد کابل از استحکام بالایی برخوردار است و برای نصب آن به تجهیزات نیازی ندارید و نصب و اجرای آن آسان است. با استفاده از سبد کابل زمان نصب سینی کابل کاهش می یابد.

با استفاده از سینی های کابل مش، به لطف ساختار قفس سیستم های Wire Mesh Tray، خروجی کابل به سمت پایین، راست یا چپ بین سیم ها به راحتی ساخته می شود. جنس سینی مش یا سبد کابل از آبکاری فولاد ضد زنگ یا گالوانیزه می باشد. سینی های کابل مش با توجه به نیازهای کابل کشی پیشرفته امروزی تولید می شوند.

سیم های فولادی ضد زنگ یا سیمهای الکترو گالوانیزه با مقاومت بالا تولید می شوند. سینی های کابل مش سیم به طور گسترده ای در صنعت تولید مواد غذایی با اولویت بندی بهداشت و در کابل های داده و تاسیسات کم ولتاژ استفاده می شود. به لطف ساختار سبک و انعطاف پذیر، به دلیل طراحی باز بالایی که دارد برتری را در تقاطع های منحنی و در عین حال راحتی و سهولت در کابل های فرمان فراهم می کند.

مزایای استفاده از جایگزین سینی کابل یا سینی مش

 • نصب آسان جایگزین سینی کابل

نصب سینی مش بر روی اتصالات زمنی، سقفی یا دیواری آسان است و به کمک پیچ و مهره ها در جای خود محکم می شوند. برای نصب سینی مش نیازی به اتصالات و تجهیزات متنوع نیست و به راحتی می توانید سینی مش یا سبد کابل را اجرا کنید.

 • انعطاف پذیری بالای جایگزین سینی کابل

انعطاف پذیری سبد کابل بسیار بالاست و می توان به راحتی انواع خم و پیچش، تغییر ارتفاع و سطح مقطع را روی ان انجام داد. از طرفی برای نصب سینی مش یا سبد کابل نیازی به تجهیزات نیست، انعطاف پذیری آن هم چنان افزایش می یابد. از این رو با داشتن ابزاری مانند قیچی اختلاف ارتفاع را هموار کرد، انواع خم را ایجاد نمود و هر گونه تغییری را اعمال کرد.

 • سبک بودن و عدم نیاز به زانویی و زاویه

سبک بودن سبد کابل باعث نصب راحت آن می شود. این مزیت سبک بودن تا حدی مورد توجه است که در سخت ترین پروژه ها نیز نیازی به افراد زیادی برای نصب سبد کابل وجود ندارد و جایگزین سینی کابل را یک فرد به تنهایی نیز می تواند اجرا کند. پس برای نصب سبد کابل یا وایر مش نیازی به تجهیزات پیش ساخته وجود ندارد و تنها با خم کردن مفتول ها و بستن مفتول با پیچ می توان جایگزین سینی کابل را به راحتی اجرا نمود.

 • امکان تمیز کردن

موش ها محیط تاریک و بسته را دوست دارند و می توانند بزرگ ترین دشمن در صنایع غذایی باشند. شاید حل این مسئله بسیار سخت باشد، ولی با استفاده از سبد کابل می توانید این مشکل را حل نمود. زیرا تردد و لانه ساختن در سبد کابل برای حیواناتی نظیر موش دشوار است. از سویی به علت دسترسی راحت به سبد کابل، تمیز کردن آن آسان است.

 • قابلیت تعمیرات آسان

ساختار سبد کابل یا وایر مش کاملا باز است و در صورت بروز مشکل می توان به راحتی برای تعمیرات اقدام نمود.

 • ساده در نگهداری

با توجه به ساختار باز سینی مش استفاده از سینی های کابل مش سیم، کشف مشکلات برق و ارتباطات فیزیکی را آسان می کند.

سایز مزایای سبد کابل یا سینی مش

 1. استفاده انعطاف پذیر از سیستم سیم یکپارچه
 2. امکانات سیم کشی سریع و ایمن است
 3. کاهش هزینه های گران سرمایه گذاری
 4. وزن فقط ۱/۵ از وزن سنتی است
 5. صرفه جویی در ۲/۳ از زمان نصب نسبت به زمان های سنتی
 6. سیستم سیم و محیط تولید واضح تر و بهداشتی تر و زیبا تر است
 7. ساختار مش به آن کمک می کند تا گرما را توزیع کند، عمر سیمها را افزایش دهد.

کاربرد جایگزین سینی کابل سبد کابل چیست؟

برای نصب سیم های برق و سیم کشی کابل ها در فضای ساختمان ها که امکان استفاده از سینی کابل نباشد، بهترین گزینه سبد کابل یا سینی مش می باشد. استفاده از سبد کابل در محیط های پیچیده از استفاده از سینی کابل آسان تر است.

قیمت سبد کابل

قیمت سبد کابل مقرون به صرفه می باشد. سینی مش با قیمت مناسب در انتقال، منظم سازی سیم های برق و تاسیساتی به کمک پیمانکاران و مجریان سیم کشی ساختمان ها می آید.

برای نصب سینی کابل به تجهیزاتی نظیر موارد زیر احتیاج داریم:

 • درب سینی کابل
 • رابط سینی کابل
 • زانویی سینی کابل
 • لدر کابل ( نردبان کابل )
 • چهارراهی سینی کابل
 • سه راهی سینی کابل
 • ساپورت سینی کابل
 • دیوایدر سینی کابل (جداکننده)
 • پیچ کله قارچی و مهره و واشر .

در حالیکه برای نصب سینی مش به هیچ کدام یک از این تجهیزات سینی کابل احتیاجی نیست و تنها با خم کردن و یا قطع کردن سبد کابل، آن را برای استفاده در هر محیطی آماده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *